Przeskocz do treści

 

Boso przez Świat” to interesujący program. Dużo z niego można się dowiedzieć. Prowadzi go Wojciech Cejrowski. Pan Wojtek jest mocną postaci, i jak coś mówi – no to mówi!! W zasadzie taka formuła programu, więc „git!”. Jednak, jeżeli się jest alfą i omegą, to do własnego programu autorskiego należałoby się przygotować perfekcyjnie. Oglądałem odcinek na temat Stanu Texas w Ameryce Północnej, i broni palnej w nim eksploatowanej. Pan Wojtek dużo na temat się wypowiadał, widać się dało, że broń palną lubi i wiele o niej wie. Czytaj dalej... "Pacemaker"

A była to ciekawa historia sprzed ponad 20-tu lat! Mieszkałem wtedy na pograniczu dzielnic Śródmieście i Kazimierz w Krakowie. Nie pamiętam w jakich okolicznościach poznałem Tadeusza, żołnierza zawodowego w randze młodszego oficera, ale przez pewien czas, jako że mieszkaliśmy blisko siebie nade często się widywaliśmy. Nie była to przyjaźń, lecz powiedzmy: „ziomy z dzielni”. Raptem Tadeusz zniknął, ot po prostu przestałem Go widywać. Minął miesiąc, minął drugi, to zadzwoniłem do Tadka na telefon komórkowy, czy aby coś Mu się nie wydarzyło złego. Nie odebrał połączenia. Minął jeszcze miesiąc, ale na pewno nie cały, i kiedy wracając późnym wieczorem z pracy przez Kazimierz napotykam znienacka Tadeusza! Czytaj dalej... "Postrzelony Tadek"

Ostatnio rozgorzała dyskusja na temat dostępu broni palnej dla obywateli Polski. Przypatruję się jej z zainteresowaniem. Zwolennicy łatwego dostępu, rzucają argumentami zrozumiałymi w sensie Ich wypowiedzi, ale sceptycy bronią się brakiem statystyk z "polskiego podwórka", i zasłaniają się przykładami z innych Krajów! Słabe to to, bo po prawdzie istnieją prace analityczne związane z tą problematyką, więc należy się tylko postarać aby do nich dotrzeć. Sceptycy nie mają na tyle werwy by poszukiwać, stąd zapodam jedną z nich - dla Nich. Pozdrawiam, Robert.

plik do pobrania